تصویر عنوان

بلاگ

کلنگ زنی طرح پتروشیمی پارسه در گچساران

نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت در حاشیه کلنگ زنی پتروشیمی پارسه که با حضور معاون حقوقی رئیس چمهور و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: طرح تولید محصولات “اسید فرمیک”، “اسید استیک” پس از مطالعات طولانی و برآورده های دقیق و همچنین طی مشاوره با مجموعه ” شرکت ملی صنایع پتروشیمی ( دفنر صنایع پائین دستی)” در دو فاز تعریف گردیده است.
غلامرضا تاجگردون افزود: در فاز اول هدف تولید محصولات نهایی اسید فرمیک و وینیل استات مونومر(VAM ) که بخش زیادی از نیاز داخلی وارداتی می باشد را فراهم خواهد کرد.
تاجگردون تصریح کرد: خوراک مورد نیاز طرح در فاز اول متانول ۱۲۰۰۰ تن از پتروشیمی فناوران ماهشهر، اتیلن ۱۱۰۰۰تن از مجتمع اتیلن گچساران، گاز طبیعی۲۰۰۰۰۰۰۰ تن از خط سراسری گاز ، آب ۵۰۰۰۰۰ متر معکب ازسدکوثر، برق ۵ مگاوات از شبکه سراسری می باشد.
وی عنوان کرد: دستگاه اجرایی این طرح، سازمان صنعت و معدن استان کهگیلویه و بویراحمد و مجری طرح شرکت خصوصی سینافرایند شمیم پارسه است.
نماینده مردم شهرستان های گچساران و باشت با اشاره به اینکه مواد و خوراک اولیه این طرح گاز طبیعی است و محصولات این طرح به کشورهای پاکستان ترکیه هندوستان صادر می‌شود، عنوان کرد: اشتغالزایی طرح در زمان احداث ۷۵۰نفر در زمان بهره‌برداری ۲۱۰ نفر و با راه‌اندازی فاز دوم ۴۰۰ نفر افزایش پیدا می‌کند.
تاجگردون با بیان اینکه اعتبار طرح به لحاظ ریالی ۶۰ میلیارد تومان و ارزی حدود ۷۰ میلیون یورو می باشد،خاطر نشان کرد: این پروژه در زمینی به مساحت ۵۵ هکتار جنب مجتمع پتروشیمی گچساران اجرا خواهد شد.

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه